Site Haritası
Anasayfa
Blog
Başarı Öyküsü

Şirketimiz Acıpayam Yem A.Ş. olarak 1985 yılında Denizli Acıpayam da kuruldu. 1993 yılında özelleştirildi. 1997 Yılında Aysüt adıyla süt fabrikasını kurdu.

Özelleştirmeden sonra yaptığımız modernizasyon ve ilave yatırımlarla tamamen bilgisayar kontrollü üretim hattımız bugün 5.000 metrekare kapalı alan ve 24 ton / saat kurulu kapasiteye ulaşmıştır. 1 Ocak 2005’te 50 ton / saate ulaştırılması için gerekli yatırımlar yapılmıştır. Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yemlerini , pelet ve granül formda üretmektedir.

2002 yılında üreticisine sürekli aynı kalitede yem temin edebilmek için çok az fabrikanın sahip olduğu tam teşekküllü 100 metrekare alanda tüm hammadde ve yem analizlerinin yapılabildiği kalite kontrol laboratuarını hizmete açmıştır. Bilgisayar teknolojisi ile el değmeden üretmiş olduğu yemleri en süratli şekilde hijyenik koşullarda sizlere ulaştırmaktadır.

2005 yılında Ekspander Teknolojisi’nin devreye girmesiyle satış ivmemiz artmış ve şu an saatte 50 ton kapasiteyle üretimine devam etmektedir. Her geçen gün büyüyerek ve kapasitesini sürekli arttırarak kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Şirketimizde şu anda Mühendisler, Veteriner Hekimler, Teknik personeller başta olmak üzere 75 kişi çalışmaktadır.

Yetiştiricilerimize sağlıklı ve ekonomik beslemenin temelini beslemenin tamamen fabrika yemi ile değil de kaba yem ( silaj, yonca, korunga, fiğ ) ile desteklenmesi gerektiği ancak bu sayede süt hayvancılığından para kazanabileceklerini , kaliteli fabrika yemi yedirmeleri gerektiğini, yemlemenin nasıl yapılması gerektiğini, yemleme ve sağım zamanı, meme temizliği, pratik meme hastalığı teşhisi, ahır temizliği, sağım kabı temizliği konusunda devamlı eğitim çalışmalarımız olmaktadır. Bunun yanında dönem dönem tüm yetiştiricilerimize yönelik üniversitelerden konularında uzman eğitimcilerle eğitim yapılırken karşılaşmış oldukları sorunlar ve bu sorunların giderilmesi hakkında bilgide kendilerine verilmektedir